414

اینها دیروز است ...

- می روم کوچه مروی . حس خوبی دارد این کوچه . یکبار باید با هم برویم ...

- می روم انقلاب . کتاب می خرم . قیمت کتابها هم هدفمند شده است به سلامتی . بعضیهاشان تا ٢-٣ برابر هدفمند شده اند .

- شهر خلوت بنظر می رسد یا من اینجوری حس می کنم ؟ بابا فوقش تورم چندین برابر شده یا آن مبارز نستوه - مهران مدیری - توو زرد از آب در آمده و به بهانه کریسمس ، تلوزیونهای لس آنجلسی و اپوزسیون را به سخره گرفته است - که من با اینکارش شدید موافقم - اما اینها دلیل نمی شود از خانه هایتان بیرون نیاید . تا امروز با خریدن سی دی هایش مشت محکمی حواله این و آن می کردید حالا با نخریدن سی دی هایش پک و پوزشان را به خاک بمالانید ! این که کاری ندارد . شما که استاد این مدل اعتراضات خشونت بارید !! فقط دلم کمی می سوزد برای آنها که لابه لای دیالوگهای قهوه تلخ دنبال یک جمله بی ربط می گشتند تا ربطش بدهند به اوضاع فعلی و برای قهرمان کاغذیشان هورا بکشند !

ما که گفتیم قهرمان سازی از آدمهای معمولی ، سرخورده تان می کند ؛ گوش نکردید . ولی خداییش یکبار دیگر به جملاتی که بین دیالوگها کشف می کردید و با افتخار برای دیگران نقل می نمودید دقت کنید شاید عمق فاجعه را بدون خطکش هم توانستید اندازه بگیرید . باور کنید با یک ذهن جوگیر و یک بشقاب قرمه سبزی اگر بخواهید حتی آهنگ " تپلی ریزه میزه " اندی را هم می توانید به اوضاع سیاسی امروز ربط بدهید .

این دردناک است که ملتی در ضمیر ناخودآگاهشان دنبال هنرمند متعهد باشند . دنبال اسطوره بگردند و دردناکتر اینکه در انتهای این کنکاش به شخصی مثل "مدیری" برسند ! حالتان را درک می کنم  . از این به بعد سی دی هایش را کپی کنید . شاید مرهمی شد بر زخمهای دلتان ...

 - ولیعصر را زیر بارش برف در نوردیدیم . تا بحال انقدر از قدم زدن بین آدمها حس خوبی نداشتیم . توضیح آنکه وقتی می گوییم آدمها منظورمان آدمهاست نه پسر ها ! بنظرم اینروزها بوی شهادت می دهیم چرا که برای اولین بار از همه چیز لذت بردیم . از سرما از برف از خیس شدن از ... اگر هم راستکی شهید شدیم در روایت فتحمان ، به همه بگویید که آن شهید عاشق آدمها بود !!

- سینما فرهنگ آخرین نقطه ی این شهر است که سرافرازش می کنیم . تحریم ؟ ولمان که جان مادرت ، ما به این اعتراضات مثلا روشنفکر مآبانه هیچ اعتقادی نداریم و هرچه تو گفتنی نکنیم ، آن کنیم ! شما بخر ، نخر ، لباس سفید بپوش ، ناخنهایت را نگیر ، بگیر ، خلاصه راحت باش ولی ما را قاطی این بازیهای ملال آور و مضحکت نکن . اگر عذابت می دهد باید بگویم ما از همین الان در صف اخراجی های سه هم ایستاده ایم تا تو بیشتر عذاب بکشی و برای هزارمین بار می گویم موضع ده نمکی هزاران بار صادقانه تر و شفاف تر از موضع مدیری و امثالهم است .

تکبیر

- فیلم " آدمکش " از آندسته فیلمهایی نیست که ما بپسندیم .  از دنیای آدمهای عصبی و اساسا از خود آدمهای عصبی خوشمان نمی آید . حالا به اینها اضافه کنید مهتاب کرامتی را که تحملش از تاس کباب هم سخت تر است و از همه اینها بگذریم فیلم بلحاظ خانم مهندس اینا - لیلا اینا - هم در فقر خاصی بسر می برد . کلا شاید فیلم متوسطی بود اما بلحاظ شخصی محتوایش را دوست نداشتم .

/ 10 نظر / 15 بازدید
.

تحریم نمنه دی؟ الان برید تو کوچه خیابون سوال کنید از مردم، بهتون می‌گن تحریم چی هست اصلاً. تحریم اقتصاد ما رو شکوفا‌تر می‌کنه. اصلاً ما از خدا می‌خوایم ما رو تحریم کنند. از صحبتهای سران بصیرت

مریم

از این به بعد سی دی هایش را کپی کنید . شاید مرهمی شد بر زخمهای دلتان ... [تعجب][خنده] وای خدا مردم از خنده [نیشخند]

nin

مهندس خب زودتر اطلاع رسانی می کردی ... این چه فیلمی بود دیگه فقط توش حرف می زدن بدون کوچکترین حرکت اضافی ای ... حالا کاش دو تا دیالوگ خوب داشت ... من ندیدنش را توصیه می کنم !

xatoun

اين روزها براي كارهاي ملت دنبال دليل نباشيد. حضور يا عدم حضور آنها نبايد باعث غم و اندوه يا شادي روح شما شود كه. شما خودتان يك پا قهرمان هستيد. به تنهايي هم مي‌توانيد خيابان‌هاي خلوت پايتخت را گز كنيد. غير از اين است؟ :)

.

آدم گاهی حرصش می گیره نه از زمین و زمان از ساکنان روی زمین ولی خب از اونجایی که مثلا زیادی احساس بندگی مثبت می کنیم مثل این دهقانای فداکار یا آتیش سوز معرکه میشیم یا سالارانه می گذریم یا مثل همین کلاه قرمزی میگیم اکشال نداره!!! شیطونه میگه بزن زیر کاسه کوزه هر چی خوبیه ظاهریه دلتو خنک کنا!!! داد بزن اعتراض کن حالشونو بگیر جمع کنن این بساط خیمه شب بازی رو ولی خب بدبختی اینجاست اعتراض کردن و تذکر دادن هم فایده ای نداره تازه یه چیزی هم بدهکار میشی باید کلی سرتو پایین بندازی که مبادا وضع بدتر بشه و یه وقت نشی بنده خطاکار! اون وقت ازت نگذرن!!! پیش خودم فکر می کنم میگم بیا و بی تفاوت شو میشی مثل آدم برفی، یخ! میگم بیا و امیدوار شو میشی مثل این دیونه ها میگم بیا و جذبه بگیر و کلاس بزار میشی مثل این مترسکای سرجالیز! معلوم نیست آدم به کدوم ساز این ساز زنا، حرکات موزون از خودش در بیاره!!! یه بار داشتیم با همسفرمون کل می نداختیم از خوبی ها و بدی های موجود در جهان می گفتیم ما گیر داد

.

ما گیر دادیم الا و بلا ، بدی کمتر از خوبیه!!! آدم از خوبی کردن خسته نمیشه! میشه؟ حالا مثل اینکه باید بریم و بگیم ببخشیدا! حرفمو میشه پس بدین؟! یه جایی امیرالمومنین گفته بودن، مومن اینقدر خوبی میکنه که دیگران فکر می کنن احمقه تو دلم میگم به مولا، با طلا باید بنویسن این جمله رو! نه اینکه من زیادی مومنم! به خاطر همونه زیادی هم احمقم( داری خود تحویل گیری رو!!!) قضیه همون صغری کبری چیدن و سفسطفه به هم بافتنه به این میگن ربط قضایای منطقی!!!

مرجان

نه.... خوشم اومد. دوباره بامزه شدی. داری کم کم میشی همون پاشاز قدیم

نازی

حالا که اینطور شد کپی میکنمییییییییییییم...