خداوند آزادی را آفريد و بشر بندگی را

( آندره شينه)

........................................................

- امشب فیلم "بینوایان" رو دیدم . خداوند " صد فیلم " و "سینما ۴ " رو از ما نگیره - که گاهی وقتا که تابلوه ضرغامی خوابیده - فیلمهای خوبی پخش می کنند . البته اینبار هم ، چنان با سانسور به جون فیلم بینوا افتاده بودند که اسمش بیش از همیشه برازنده اش شده بود . فکر می کنم کسانی که بار اول بود می دیدند از شدت تعجب کف دستشون جعفری سبز شده بود که کی به کیه ؟! اینجا کجاس ؟ من کیم ؟ و الی آخر !!

- خوبه آدم گاهی که فیلم می بینه کمی هم به فضای فیلم توجه کنه . داشتم فکر می کردم این فرانسوی ها با اون چشمای چپشون !! زمان تناردیه ، سیستم فاضلاب شهری* داشتند که ما امروزش نداریم . از همین یک مطلب میشه فهمید چه چیزهایی دیگری هم نداریم . بعد پاش که می افته بدون توجه به تمام زیر ساختهایی که نداریم همونقدر دموکراسی می خوایم که مردم فرانسه می خوان !! بابا تو رو چه به دموکراسی تو برو مکت رو بخور 5.gif

و اما ادامه داستان ... دفعه بعد به امید خدا ( به امید کی ؟ )

* امیدوارم سیستم اگوی تخت جمشید رو با اونی که توی پاریس بود مقایسه نکنید که تقریبا هیچ ارتباطی بهم ندارند و از یک جنس نیستند .

/ 7 نظر / 2 بازدید
مهدی(خودم)

گفت:« چیزی بنویس که در ابتدای خواندنش،بخندم و آخرش گریه کنم»...گفت:« نمی توانی»...خندید و گفت:«می دانم که نمی توانی...اما همه ی تلاش ات را بکن...»...گفتم: چرا تلاش کنم؟ فقط باید حقیقتی را که هست و جریان دارد را مکتوب کنم،همین!...آنوقت بیا بخوان،و همانطور که می خواهی اولش بخند و انتهایش را گریه کن...گفت:« شرط می بندم که نمی توانی!»...من نوشتم و او شرط را باخت...و از اینکه او شرط را باخته بود،من گریه ام گرفت...و او به گریه هایم خندید.

مرجانه

سلام وبلاگت خيلی زيباست . موفق باشی .

سر سوزن ذوق

سلام. خوشحالم که بينوايان ضرغامی را نديدم. اصولا خيلی و قت است که فيلمهای تلويزيون را نگاه نميکنم. ببينم توی دوبله هم دست برده بودند؟ بازرس ژاور مامور سيا نبود ؟ تنارديه چی صهيونيست بود يا داشت بمب شيميايی ميفروخت به صدام؟

الانی

راستش اينجوری که نوشتی ،دلم برای خودم سوختيد که اولين بار (!!!!!) بينوايانی که ديدم ، ديشب بود! کاش نمی گفتی ببينم يا اينو اينجا نمی نوشتی!!! حالا سانسور نشده اش رو نداری بيام بگيرم؟ راستی ديازپام هم گاهی جواب ميده اگه خوابت نبرد!

خواب کوتاه

فکر کن تنارديه رو صهيونيست کرده باشن به فکرشون نرسيده بود ... البته چند باری شعار های مثل ( انرژی هسته ای حق مسلم ماست ) توی شعارهای انقلابيون شنيده شد ... اينو خوب گفتی اميرخان ............ الآنی والله بدون سانسورش مناسب سن شما نيست ول بدون شوخی من اگر می دونستم اين نامردا حتی به بينوايان هم رحم نمی کنند ( ایهام رو داری ؟ ) اصولا از دوشنبه شب به هرکی می رسيدم پيشنهاد نمی کردم که صد فيلم رو ببينه . رو سیاهیش واسه من موند اوائل فیلم انقدر سریع و منقطع پخش می شد که من دقیقه ۱۰ فیلم منتظر پخش تیتراژ پایانی بودم

سر سوزن ذوق

سلام. آقا اين شعار نرژی هسته ای حق مسلم ايران است وسط انقلاب فرانسه خيلی خفنه. همين روزاست که از شورای سياست گذاری سيما بيان سراغت با يک قرارداد کت و کلفت. الان پست قبليت رو خوندم. مگر ايمان يک روزه به وجود مياد که سه ساله از دل بره؟ ما ذوب در امامتيم. راستی رادين هم پسر منه که عيال از وبلاگش برات کامنت گذاشته بود. ما هم دوست داريم قالب قشنگ باشيم.

N

پس تو عادت داری به همه توصيه کنی که چه فيلمی رو ببينن؟ چقدر خوشحالم که هيچ وقت به توصيه هات گوش نکردم بابا تو برو همون مکتو بخور به فیلم و فیلمنامه و سیستم اگو هم کاری نداشته باش . خودم ميرم برات از MOTHER CARE دو جین مک ميخرم ميارم . از کجا؟ شنيده بودم تا حالا؟