350

تراک به تراک
نقد "ژاکت"

بازار خرمشهر
هلل یوسه ... یه آهنگ بهدادپسند
آخه محسن جان ، جون ننه ت جون کاکات ، این چی بود خوندی ؟! برای اینکه به عمق ضایگانگی ( کلمه رو دارید ؟ ) این آهنگ پی ببرید ، باید فضای داخلی یک کانکس رو در نظر بگیرید که یک طرفش مهندس نشسته ، آنطرفش هم 6-7 نفر آدم که منتظرند ببینند خواننده مورده علاقه مهندس کیه ؟

چاردیواری
چاردیواری روی هم رفته آهنگ بدی هم نیست . سبک خوندش کمی نو هست . ترجیح می دم ، محسن اگر می خواد نوآوری کنه تووی این فضاها ادامه بده ، نه اینکه " جون ننه ت جون کاکات " بخونه اونم وسط کانکس مهندس ...

اسیری
شروع خوبی داره ، آکورداش هم بنظرم خیلی خوبه . یکی از آهنگهای خوب این مجموعه هست . " با اینکه کوه دردم / با اینکه غم زیاده / همینکه با تو باشم / از سرمم زیاده " . افکتهای صدا خیلی خوبه . ارجینی هم با ادبیات خاص خودش ، وسط ترانه رو امضا کرده . " نون مجنونو که آجر کردم ... "
کلا همه چیز داره خوب پیش میره تا جایی که امیرارجینی ،تحملش تموم میشه و " روو سر دنیا نقل و نبات می پاشه " و خجالتش می مونه واسه مهندس !

دورآخر
از ملودی بی ربط 3:17 تا 3:41 ش که بگذریم ، از تحریر وحشتناک 4:10 محسن هم باید بگذریم تا بتونیم بگیم این تراک قطعا بهترین تراک این آلبوم هست . پیشنهاد می کنم لباس غواصی بپوشید و برید به عمق آهنگ ...

حراج
شروع آهنگ تم بندری داره ولی همینکه خودت رو برای شنیدن " امشو شوئشه " آماده می کنی ، یکدفعه وارد یک بازی پیچیده می شی . اینجا هم امضای ارجینی رو براحتی میشه پیدا کرد " روا نبود که اینجوری از دلتو جا بمونم " . اتفاقا این آهنگ از همین امضا به بعد یک ترنس موفقه . ولی پیش از این ارجینی با نوشتن " تو ازدواج کردی " ترانه رو شهید کرد .
حیف دل صبور من که عاشقت بوده و هست .

خنده
این آهنگ قطعا بهترین آهنگ آلبومه . شاید فکر کنید منظورم اینه که بهمراه " دور آخر " بهترین آهنگ این آلبومه اما نه . این دو تا آهنگ هرکدوم به تنهایی بهترین آهنگ آلبوم هستند و همینی که  من می گم . شمام با من بحث نکن .
حسین صفا برای اینکه ثابت کنه ترانه سرایی یادش نرفته و دور آخر اتفاقی نبوده ، یکجایی نوشته " اگه حتی تو بخوای عهدمون شکسته شه / نمیذارم یه نفس ، دلم از تو خسته شه " یکجای دیگه هم نوشته " خنده رو از لب این دل ناشاد بگیر "
آهاری هم برای اینکه پولی که می گیره حلال باشه ، این آهنگ رو درست تنظیم کرده .
نظر ایلیا کاملا محترمه اما نیاد اون روزی که آهاری بخواد از " سیاکچل " و ریتمای قاشق قابلمه ایش ، الهام بگیره ...

کی بهت خندیده
کی بهت نخندیده ؟!
تازه داری به آلبوم امیدوار می شی که یکدفعه یک پارچ آب یخ روی سرت خالی می کنن
ترکیب شهاب اکبری و محسن چاوشی ، 4-5 سال قبل ( در آلبوم متاسفم برات ) معجزه می کرد اما سال 88 ترکیب این دو تا رو روی فولاد آبدیده بریزی ، آب میشه . از خجالت . اونم وسط کانکس !
همه چیز این آهنگ مزخرفه .

لولای شکسته
از آدم " یاکیده" یی مثل کیکاوس ، یه همچین شعر یاکیده ای هم انتظار می ره . اصلا نمی تونم با شعر و آهنگ رابطه برقرار کنم . پیش خودمون بمونه . به " بانوی اردیبهشت " چیزی نگید ولی با کلمه " بانو " در هر شعری که باشه مشکل دارم چه برسه به این شعر بی سرو ته

بخون امشب
یک آهنگ خیلی خیلی و بازم خیلی معمولی
حسین صفا هنوز داره سعی می کنه ثابت کنه ترانه سرایی از یادش نرفته ولی موفق نمیشه . محسن هم کلا حضورش توی این آلبوم افتخاریه !

دلشوره
دلشوره رو دوست دارم . اگرچه سکه بد موقعی از دست آهاری می افته و به آهنگ سکته بدی می ده . اما لحن محسن توی این آهنگ کمی خاص شده . مثل آهنگ عصا ی یک شاخه نیلوفر .
0:57 محسن برای اولین بار در تاریخ تحریرهای فالشش به مدد افکت های آهاری ، انقلابی به پا می کنه . ما هم توو اتوبان هستیم و صدا و یک چیز دیگرمان را کشیده ایم سرمان و با محسن همراهی می کنیم ... دلشوره دلشوووووووره
راننده ماشین بغلی یک جوری به ما نگاه می کند انگار خدایی نکرده آدم جوادی را هنگام آوازخوانی پشت رل دیده ... خاک بر سر

دریاچه مرده
گوش نکردی هم نکردی . شعر ضعیفه . تنظیم ضعیفه . اوپدیسش آما قویه . اصلا همه اش اوپ دیسه ... 

ژاکت
محسن توی این آلبوم چندبار پارچ آب یخ روی سر مخاطب خالی کرده. اینم روش . یک جمله کاملا شخصی و کاملا بی سر و ته . البته حقوق احساس شخصی محسن چاوشی محفوظه . منم گاهی توی همین وبلاگ جملات کاملا شخصی می نویسم که احتمالا برای دیگران معنی خاصی نداره اما اولا جملات شخصیم رو در قالب " دی جی پک " به ملت نمی فروشم . دوما جملات شخصیم رو وسط کانکس دیگران مطرح نمی کنم !

دیگه جمع بندیش با خودتون . فقط موظفم بگم که غیر از آلبوم 14 که اونم شاهکار نبود امسال هیچ آلبومی بیرون نیومده که بهتر از ژاکت باشه . بعبارتی فکر نکنید بقیه فیل هوا کردن و محسن " یمبوستم " می خونه ولی خب همینم دلیل نمیشه که وسط کانکس ...

/ 30 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بابای حسین آقا

سلام رضا جون ، حالا این آهنگه در پیتی که منم نشنیدم اما تو رو شنیدی چرا به من منتسب می کنی ؟؟؟؟؟!!!!

مهدیس

[شیطان]

سالی

باز بهداد دهان گشود و خلقی ر وشرمنده کرد بهداد جان " اما تو رو شنیدی " در کامنت پایین یعنی چی؟

یاسمن

جوشن کبیرررررررررررررررررررر؟ تو اول جوشن کبیر حفظ کردی بعد حرف زدی؟ ما در اینگونه موارد کاملا" بی استعدادیم و از آنجا که خیلی به فکر دنیا و آخرت تو هستم، میارمش که دایی رضا بهش از این دعاها یاد بده . فعلا" که سخت مشغول A B C D شده ، فقط حواست باشه دخترم رو عاشق خودت نکنی که ناجووووووووور مستعده! (به تو رفته [خنده] )

یاسمن

بعد از اون سمیناری که مهمان ویژه اش جناب چاوشی بود که شرحش رو شنیدی ( که چشمت روز بد نبینه )!!!!! انتظار آلبوم فوق العاده ای رو ازش نداشتم. حیف که فیلمش رو پاک کردم که اگر میدیدیش کلا" علاقه ات به صدای این آقا رو انکار میکردی !!!!!!

بابای حسین آقا

روم به دیفال اینو کی از طرف من نوشته آخه "اما تو رو شنیدی". اینقدر گیر ندید دیگه توی وضع وانفسا که داریم بیکار میشیم شما هم هی گیر بدید. مگه کار وبار ندارید ، خصوصا این مک پراید علاف السلطنه.

corona

سلام. مرسي از احوال پرسي. زنده ام. خوب نيستم. خيلي به هم ريخته و اصلاً حس و حال نوشتن نيست. گاهي حس و حال از رختخواب پا شدن هم نيست. شايد زندگي فرقي نکرده. نه خواني آمده و نه خواني رفته. اما ... خب ميخواستي نپرسي. وگرنه اصراري نداشتم که باهات روزاي قاتي م و قسمت کنم. :)

یاسمن

[عینک] که به مخاطبش نگاه میکنه؟ من مامان شما رو میبینم دیگه. توصیه های لازم جهت فلفل مالی رو بهش میکنم!

نئو

واقعا بررسی بسیار چرت و پرتی بود ! از لحن نوشتنت مشخص بود که چقدر زیبا به آهنگ ها نگاه کردی! [قهقهه]