422

اگر بپذیریم که زندگی چیزی نیست که آن را سپری کرده ایم. بلکه زندگی چیزی است که آن را به یاد می‌آوریم ، باید اعتراف کنم زندگی من در سال 89 خیلی بهتر از حد تصورم رقم خورد . اگر چه طبق معمول در این سال هم  بعضی ها آنطور که بنظر می رسیدند ، نبودند . بعضی ها هم آنطور که بودند ، بنظر نمی رسیدند ! اما ما به این بعضی ها هیچ وقعی نمی نهیم و سعی می کنیم فقط چیزهای خوب و بهجت آور را بیاد بیاوریم . و البته اگرچه همه چیز خوب و بهجت آور بود اما در کنارش باز هم روزهای غیروزشی و خاکستری هم بودند که دل اسلام و مسلمین را آزرده ساختند و اگر 5 سال پیش بود ، مطمئن باشید چه مرثیه ها که بابتش نمی سرودیم اما از برکت بالا رفتن کهولت سن ، یاد گرفتیم که زندگی همین نرسیدن هاست ، همین خاطرات لب ایوان و همین آه هایی که گاهی می کشیم به یاد چراغهای رابطه ای که خاموش شدند . بقول یک شاعر فرانسوی : " اگر دورم ز دیدارت دلیل بی وفایی نیست وفا انست که نامت را نهانی زیر لب دارم "
خلاصه اگر می گوییم سال 89 خیلی بهتر از حد تصورمان بود دلیلش لزوما خوب بودن سال 89 نیست ، در این سال حد تصورمان احتمالا دچار تواضع و فروتنی شده بود .

 درپایان سال کهنه / زمانی که باید کینه ها و یاس ها و زخم ها و دلتنگیها را به فراموشی بسپاریم و با همه وجود به یک حیات تازه و سبز هجوم ببریم ، دیگر جایی برای گفتن از محدودیت ها و مشکلات نمی ماند / بهار می رسد و مائیم که باید با تمام قدرت برای فردایی بهتر مهیا باشیم / اینجا تازه اول راه است . سال نو را آغاز می کنم با آرزوی سلامت و پیروزی برای تک تک شما دوستای نازنین و طلب بخشش از تمام کسانی که به هرنحوی در این سال باعث ناراحتیشان شدم .
سالم ، سرحال و پولدار باشید / این یک دستوره

پ.ن : آخرین نوشته ی سال 89 هم تمام شد ، از همگی عذرخواهی می کنم اگر بهاریه نبود و اگر مثل سالهای قبل گلوله ی نمک نشدم و مداد رنگی هایم را برای نوشتن به کار نگرفتم ، دوست من همه ی اینها عوارض بزرگ شدن است و من همیشه بخاطر همین عوارضش - برخلاف اصرار تو - از بزرگ شدن طفره می رفتم ، باز هم عذر می خوام ولی باور کن ، همه ی حرف های توی دلم , فقط اینها که با تو گفتم نیست / گاه چندین هزار جمله هنوز ، همه ی حرفهای آدم نیست ...

/ 25 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوما

سلام سال نو رو بهتون تبريك ميگم مداد رنگي ميخاي چيكار، ادم بايد يه رنگ باشه[لبخند] تعطيلات خوش بگذره با ارزوي سلامتي و سعادت و پولدار شدن[نیشخند]

شمل

عیدت مبارک بزرگ مهندس سال خوبی داشته باشی پررررررر از شااادی[گل]

پری مهربون

بهار عاشق ( رهی معیری) روان پرور بود خرم بهاری که گیری پای سروی دست یاری و گر یاری نداری لاله رخسار بود یکسان به چشمت لاله و خار چمن بی همنشین زندان جان است صفای بوستان از دوستان است غمی در سایه جانان نداری و گر جانان نداری جان نداری بهار عاشقان رخسار یار است که هر جا نوگلی باشد بهار است لبتان خندان,دلتان شاد,جیبتان پر پول,عیدتان مبارک باد

RZB

قربون عمو . ما بیشتر .

پرستو

سال نو مبارك رضا اميدوارم سال خيلي خوبي برات باشه و به آرزوهاي قشنگت هم برسي اواخر سال زده بودي به جاده خاكي و تريپ افسردگي چته تو؟ هي گرمي و سرديت مي‌شه :) مراقب خودت باش و البته دلت و صاحبش (مسلماً تو صاحب اون دل نيستي. اميدوارم هنوز هم متعلق به خانوم مهندس باشه و در اين گير و دار تريپ افسردگي بلا ملايي سرش نياورده باشي)

پرستو

بيا و خوبي كن. گفتم شايد سر پيري يادت رفته باشه ;) ديگه اونجا چيزي واسه خوندن نيست. فعلاً تا اطلاع ثانيوي، شايد هم واسه هميشه، تعطيل شده. هنوز در اين خصوص تصميمي نگرفتم در ضمن، كامنت سوما رو چرا اينجا جواب مي‌دي؟ مگه با خودش قهري؟ :)

پرستو

ثانيوي = ثانوي :)

پرستو

نه منظورم اين بود كه در ادامه جواب كامنت من نوشته بودي. نه كه يه جوري نوشتي كه انگار قهر باشين :)

پرستو

آهان سوماً نه كه اينجا كامنت‌گذار سوما نام هم داري از اون لحاظ گفتم :)

پرستو

واسه چي؟ مگه قراره سر آشپز بشي؟ :)