چهارشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸۸
331

- می بینم که فیلم " بی پولی " رو می بینم .
لیلا حاتمی البته خوب بازی می کرد اما چسبوندنش به رادان با هیچ چسبی امکانپذیر نبود . سکانسهای مربوط به دفتر کار و بخصوص دیالوگهای سیامک انصاری و علی الخصوص منطقش درباره زیبایی زن رو خیلی دوست داشتم !
همچنین اون قسمت صندوق صدقات رو لیلا حاتمی خیلی خوب برگزار کرده بود ...

- می بینم که مجله زرد می خونم .
نوشته بود در امریکا یکنفر رنگ می خورد بعد نقاشی بالا می آورد ! جالب آنکه این نقاشی ها را به قیمت گزافی می فروشد . دیده بودم ملت اول هنرمند بشوند بعد بالا آورده هایشان را بعنوان هنر بفروشند اما ندیده بودم ملت اول بالا بیاورند بعد هنرمند بشوند .

- می بینم که انتخابات افغانستان هم رفت دور دوم و ما هنوز اندرخم یک کوچه ایم !
منزل یکی از بزرگان مهمان بودیم ، صحبت از ضعف نظارت بر اجرای قانون انتخابات شد ، عرض کردم به اعتقاد اینجانب در مملکت آریایی و 10000 ساله مان ، بهتر است نظارت استصوابی بر رای دهندگان اعمال شود تا نامزدها !
همه چپ چپ نگاهمان کردند
یکنفر از گوشه اتاق صدا زد ، کفشهایش کو ؟!

- می بینم که دختر کلهر ...
ولش کن اصلاچهارشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸۸
330

تو نیستی
اما من برایت چای می ریزم
دیروز هم
نبودی که برایت بلیط سینما گرفتم
دوست داری بخند
دوست داری گریه کن
و یا دوست داری
مثل آینه مبهوت باش
مبهوت من و دنیای کوچکم

دیگر چه فرق می کند
باشی یا نباشی
من با تو زندگی می کنم

تولدت مبارکسه‌شنبه ٢۱ مهر ۱۳۸۸
329

- هفته پیش مایکل خاک برسر ، بخاطر اون پسر زشتش ، ما رو به بنجامین اینا فروخت و باقی قضایا که خودتان بهتر می دانید . خلاصه غیب ما موجه بوده است ولی از آنجایی که عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد ، ما با خانم مهندس ژولیت آشنا شده ایم و کم کم داریم باهم انس و الفت برقرار می کنیم . به امید آنروز ...

- در این مدتی که ما نبودیم ، شهید بهنود شجاعی را بی گناه - بی  گناه بدار کشیدند . ما که می دانیم بهنود با خودش چاقو برده بود وسط دعوا ، تا میوه پوست بکند و آشتی کنان برگزار کند ! ولی دستگاه قضایی این را نمی داند و با ما ملت فرافرهیخته همچنان مثل مردم کشورهای توسعه نیافته رفتار می کند بدون اینکه در نظر بگیرد ما فرزندان کورش کبیر هستیم . روی اینترنت هم بگردید وصیت نامه شهید استاد بهنود شجاعی را خواهید یافت که نثرمسجعش طعنه جدی به آثار ناصرخسرو قبادیانی زده و کور شود هرکس فکر کند که این متن کار خودش نیست و یکنفر از همین حقوق بشری ها نوشته ! و بریده باد زبان آنکسی که بگوید دوستان ، پیش از اینهم از این دست وصیتنامه ها برای کورش و داریوش نبشته اند !
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

پ.ن : از آنجایی که پیرو سایر محسناتمان ، سر مان برود قولمان نمی رود ،
موزیک قبلی وبلاگ را که کاری از عالیجناب "علیحان صمدوف" بود ، با لینک دانلود دیگری اینجا قرار می دهیم . دانلود کنید .پنجشنبه ٩ مهر ۱۳۸۸
328

اگر فردا خورشید از مغرب طلوع کرد ، پرسپولیس 6 تای دیگه به استقلال زد ، احیانا برادران عزت و افتخار و سربلندی! غنی سازی رو تعلیق نمودند یا روس ها به ما اجازه پدالیوم سواری و شنا کردن در خزر رو دادند ! و یا هرمطلب محیرالعقول دیگر ، تعجب نکنید چون من یک هفته ای هست که بلاخره خاک DVD های رو گرفتم و بعد از ماهها دارم سریال لاست رو می بینم !
در مورد داستانش چیزی نمی گم ، همه تون می دونید یک چیزی شبیه سریال نرگس خودمان است ! در مورد شخصیت جک هم چیزی نمی نویسم ولی اگر موقع تماشای سریال ، بارها زیر لب گفتید " خدایا ! من این آدمو کجا دیدم ؟! " باید بهتون بگم ... نه فراموشش کنید ، اصلا دوست ندارم انقدر صریح و ناشیانه لو بدهم که من همون جک هستم !
بگذریم ...
می خوام بگم چیزی که جزیره به من داده اینه که شبها 1-2 ساعت همراه خانواده می نشینیم کنار هم و سریال رو می بینیم . اتفاقی که سالهاست رخ نداده . این دیگه  برنامه مورد علاقه مامی یعنی "تفسیر خبر" نیست که مفسرهای درپیتش حالم رو بهم بزنند و از تماشای یک دقیقه اش تهوع بگیرم ! این کنسرت موسیقی کلاسیک عربی هم نیست که پدرجان ساعتها با حوصله نگاه کنند و من خمیازه بکشم و پاشم برم توی اتاقم !
حس خوبی دارم از این تجمع هرشبی که شاید بعد از سریال اوشین ، تبدیل به خاطره شده بود . حس خوبی دارم از اینکه در مقابل وسوسه بیدار ماندن و دیدن بقیه قسمتها مقاومت می کنم و منتظر می مونم تا فرداشب و دور هم جمع شدنی دیگر ...

پی نوشت سریالی :

* اون موقع که من dvd ها رو گرفتم تا سیزن 4 در بازار موجود بود . الان تا dvd 4 از سیزن 5 رو دارم . اگر بازهم هست لطفا بفرمایید که تهیه کنیم . لطفا اصرار نکنید که مهندس ، قابل نداره ، بیا همشو بگیر و اینا ، تو رو خدا اصرار نکنید ...

* dvd های سریال 24 رو هم گرفتم . ایشالا 10-12 ماه بعد اونم می بینم !

پی نوشت موسیقایی :

1- آهنگ فعلی وبلاگ ، از آثار بی نظیر عالیجناب " علیحان صمدوف " هست که اگر دوست دارید می تونید از اینجا دانلودش کنید و از موسیقی پویای آذربایجان که هیچ شباهتی به موسیقی سنتی میرای ما ندارد ، لذت ببرید .

2- اگر دنبال یه آهنگ مثبت برای اینروزها هستید ، می تونید آهنگ " یه دنیا آواز " از آلبوم کوه ، شهرام متین رو دانلود کنید . ( روی لینک کلیک راست کنید و گزینه save target as رو انتخاب نمایید ) چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۸۸
327

واعدو الهم ما استطعتم من قوه

به فضل الهی و با استعانت از فرمایشات معظم له و از فرط نخبه بودن ، اینجانب مهندس ، از خدمت مقدس سربازی معاف شدم . یادش گرامی و راهش پر روهرو باد .

بزن اون دست قشنگه رو ...

پ.ن : دیگه از فردا باید برم زن بگیرم ! چاره ندارم که ...